Iedzīvotāji diskutēs par imigrācijas radītajiem izaicinājumiem

  • Sākums
  • Jaunumi
  • Iedzīvotāji diskutēs par imigrācijas radītajiem izaicinājumiem

06/06/2014

Rīgā šajā nedēļas nogalē 30 Latvijas iedzīvotāji izstrādās priekšlikumus, kā Latvijai sadzīvot ar imigrāciju. Priekšlikumi būs noderīgi, veidojot Imigrācijas politikas koncepciju, ko Latvijas valdības rīcības plānā paredzēts izdarīt līdz šī gada rudenim.

Diskusijas notiks Pilsoņu debatēs par imigrāciju, ko rīko Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS. To mērķis – izstrādāt trīs priekšlikumus, ko darīt nekavējoties, un ko – ilgtermiņā, lai palielinātu Latvijas sabiedrības ieguvumus no imigrācijas.

Lai arī Latvijā pagaidām nav skaidra imigrācijas politika, Latvija kļūst arvien pievilcīgāka ārvalstu – gan Eiropas Savienības, gan citu valstu – pilsoņiem, kuri izvēlas šeit īslaicīgi vai pastāvīgi apmesties uz dzīvi. Turklāt palielinājums novērojams gandrīz visās iebraucēju grupās – tie ir ārzemnieki, kurus ar Latviju saista ģimene, studijas, nodarbinātība, investīcijas vai patvērums. Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem, 2014.gadā Latvijā īslaicīgi vai pastāvīgi dzīvo vairāk nekā 72 tūkstoši citu valstu pilsoņi.

Debašu dalībnieki ielūgti pēc nejaušās atlases principa – Latvijas pilsoņi un nepilsoņi, dažādu tautību pārstāvji, visu reģionu iedzīvotāji no dažādām vecumu grupām un profesijām, atspoguļojot Latvijas sabiedrības daudzveidību. Diskusijas vadīs moderatori, noteiktos posmos iesaistot arī ekspertus. Diskusijās tiks izmantoti vizualizēti dati par imigrāciju, kā arī iebraucēju tiesībām un iespējām Latvijā. Dalībniekiem būs iespēja uzzināt pašu iebraucēju iespaidus par Latviju un iemesliem, kāpēc viņi izvēlējušies dzīvot šeit.

Divas pasākuma diskusijas būs iespējams vērot Politika.lv tiešraidē. 7.jūnijā plkst. 12:00 eksperti diskutēs par imigrācijas riskiem un iespējām, un Latvijas sabiedrības nākotnes attīstības scenārijiem, ņemot vērā debašu dalībnieku paustās bažas, kas saistās ar imigrāciju. Diskusijā piedalīsies Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības izglītības un nodarbinātības eksperte Ruta Porniece, Latvijas Darba devēju konfederācijas eksperts sociālās drošības un veselības aizsardzības jomā Pēteris Leiškalns un Rīgas Tehniskās universitātes rektora vietnieks Igors Tipāns. Savukārt 8.jūnijā plkst. 14:30 tiešraidē tiks prezentēti debašu rezultāti, un pirmos vērtējumus par izstrādātajiem priekšlikumiem sniegs amatpersonas un politiķi. Diskusijā piedalīsies Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšnieka vietniece Maira Roze, Kultūras ministrijas Sabiedriskās integrācijas un pilsoniskās sabiedrības attīstības nodaļas vadītāja Anita Kleinberga, un politisko partiju pārstāvji - Rihards Plotka (Latvijas Zaļā partija) un Nikolajs Kabanovs (Saskaņas Centrs). Šīs partijas atsaucās aicinājumam piedalīties debatē.

Uz abām minētajām diskusijām aicināti mediju pārstāvji un citi interesenti, piesakoties līdz 6.jūnijam plkst. 17:00, pa e-pastu info@providus.lv. Debates notiek viesnīcā Tallink Hotel Riga, Rīgā, Elizabetes ielā 24, konferenču zālē 1.stāvā.

Projektu (līdz)finansē Eiropas Savienība.

Pilsoņu debates par imigrāciju notiek projekta „Daudzpusīgi risinājumi sabiedrības izglītošanai un integrācijai 2” ietvaros, ko īsteno biedrība „Patvērums „Drošā māja” kopā ar PROVIDUS. Projektu finansē Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonds. Projekta finansēšanas avoti - Fonds 75% un valsts budžeta līdzekļi 25%.

Plašāka informācija un debašu darba kārtība pieejama Politika.lv, kā arī pie PROVIDUS vadītājas Daces Akules, dace.akule@providus.lv , 67039258

ES logo.JPG SMMF.jpg  european_integration_fund.jpg  KMzimols-izverst-gerb-CMYK-mazs.jpg

Atpakaļ