Aicinām pieteikties Pilsoņu debatēm par imigrāciju!

  • Sākums
  • Jaunumi
  • Aicinām pieteikties Pilsoņu debatēm par imigrāciju!

21/05/2014

Latvija kļuvusi arvien pievilcīgāka ārvalstu – gan Eiropas Savienības, gan citu valstu – pilsoņiem, kuri izvēlas šeit īslaicīgi vai pastāvīgi apmesties uz dzīvi. Turklāt palielinājums novērojums gandrīz visās iebraucēju grupās – vai tie būtu ārzemnieki, kurus ar Latviju saista ģimene, studijas, nodarbinātība, investīcijas vai patvērums.

Kā Latvijai sadzīvot ar imigrāciju un palielināt imigrācijas procesu radītos ieguvumus? Lai meklētu atbildes uz šiem jautājumiem un izstrādātu rīcībpolitikas priekšlikumus, Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS 7.-8.jūnijā Rīgā rīko Pilsoņu debates par imigrāciju. Debašu rezultāti tiks izmantoti, veidojot Imigrācijas politikas koncepciju, ko Latvijas valdības rīcības plānā paredzēts izdarīt līdz šī gada rudenim.

Debašu dalībniekiem būs iespēja uzzināt vairāk par imigrācijas tendencēm, iebraucēju pieredzēm, kā arī ieinteresēto pušu, amatpersonu un ekspertu vērtējumiem. Bet galvenā debašu dalībnieku privilēģija –diskusijās ar citiem debašu dalībniekiem (ar moderatoru palīdzību) izstrādāt priekšlikumus, ko darīt nekavējoties, un ko – ilgtermiņā, lai palielinātu Latvijas sabiedrības ieguvumus no imigrācijas. Debašu norises valoda – latviešu. Debašu programmas uzmetums pieejams šeit.

Debatēs plānots iesaistīt 30 Latvijas iedzīvotājus, kurus aicinām pēc nejaušās atlases principa – balstoties uz demogrāfiskajiem datiem, cenšoties nodrošināt, ka dalībnieku kopums atspoguļo Latvijas sabiedrības daudzveidību (dažādas vecuma grupas, reģionus, profesijas, izglītības līmeņus un tautības). Debašu dalībniekiem tiek kompensēti visi uzturēšanās un ceļa izdevumi, tai skaitā – nepieciešamības gadījumā - uzturēšanās viesnīcā.

Ja Jūs vēlaties būt debašu dalībnieku vidū, lūdzam pieteikties līdz 26.maijam, aizpildot elektronisko anketu vai zvanot pa tālruni 67039252 un sniedzot anketā prasīto informāciju par sevi. Par dalības apstiprinājumu Jūs informēsim e-pastā vai sazinoties telefoniski ne vēlāk kā 30.maijā.

 

Projektu (līdz)finansē Eiropas Savienība.

Pilsoņu debates par imigrāciju organizē Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS. Debates notiek projekta „Daudzpusīgi risinājumi sabiedrības izglītošanai un integrācijai 2” ietvaros, ko īsteno biedrība „Patvērums „Drošā māja” kopā ar PROVIDUS. Projektu finansē Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonds. Projekta finansēšanas avoti - Fonds 75% un valsts budžeta līdzekļi 25%.

Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild biedrība "Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS".

ES logo.JPG SMMF.jpg european_integration_fund.jpg KMzimols-izverst-gerb-CMYK-mazs.jpg 

Atpakaļ