Korupcijas °C. Pārskats par korupciju un pretkorupcijas politiku Latvijā. 2007. gada otrais pusgads

08/04/2008

Autori: Valts Kalniņš, Iveta Kažoka, Līga Stafecka

Gads: 2008
Redaktors: Valts Kalniņš
Autori: Valts Kalniņš, Iveta Kažoka, Līga Stafecka
Finansētājs: PROVIDUS
Valoda: latviešu

Šis izlaidums attiecas uz laika posmu, kad Latvijā korupcijas novēršanas un apkarošanas politika piedzīvoja līdz šim nozīmīgākos satricinājumus. Juridiski apšaubāmais mēģinājums atbrīvoties no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka Alekseja Loskutova iezīmēja centienu pretkorupcijas politikas īstenošanu pakļaut politiskai kontrolei. Atskatoties uz pērnā gada norisēm, Korupcijas °C ietver analīzi par to, kādi institucionāli šķēršļi joprojām kavē godīguma kā vērtības nostiprināšanos Latvijas politiskās elites darbībā, īpašu uzmanību pievēršot necaurredzamai un līdzdalību ierobežojošai lēmumu pieņemšanai. Tematiski šaurāks, bet ne mazāk svarīgs ir jautājums par to, kā sabalansēt KNAB atbildību un aizsardzību pret neleģitīmu politisko iejaukšanos biroja darbā, un arī šis jautājums analizēts Korupcijas °C  laidienā.

Vēl arī šajā izlaidumā apkopoti dati par tiesu spriedumiem krimināllietās, kur personas apsūdzētas par noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā.

Pārskats tiek izdots divas reizes gadā, tā mērķis ir regulāri analizēt korupcijas situāciju un pret korupciju veiktos pasākumus Latvijā.

 Korupcijas °C. Pārskats par korupciju un pretkorupcijas politiku Latvijā. 2007.gada otrais pusgads (203.24 KB)

Atpakaļ