Aktivitātes

Sabiedriskās politikas portāla politika.lv misija ir pozitīvi ietekmēt politikas kvalitāti Latvijā, demonstrējot pārdomātu, ar sabiedrības līdzdalību tapušu lēmumu priekšrocības un veidojot vidi atvērtas sabiedriskās politikas procesam.

Jau vairāk nekā 10 gadus politika.lv saviem lasītājiem piedāvā dažādu nozaru ekspertu viedokļus, pētījumus un analīzi par sabiedrībai nozīmīgiem procesiem un notikumiem. Plašu rezonansi elektroniskajos un drukātajos medijos regulāri izpelnās ne vien portālā publicētie raksti, bet arī viedokļi, kas pausti politika.lv blogos. Tajos savās pārdomās aicināti dalīties pētnieki, žurnālisti un līdzdalības idejas aktīvi atbalstītāji.

Vienlaikus portāla lasītāji tiek aicināti ne tikai pasīvi patērēt politika.lv publicēto informāciju, bet arī aktīvi līdzdarboties. Politika.lv piedāvā laikaskopu – hronoloģisku laika līniju, kurā lasītāji var izsekot kādam portāla izvēlētam notikumu attīstības procesam. Iepazīstoties ar piedāvāto informāciju, portāla lasītājs var izvēlēties, kuru no laikaskopā piedāvātajiem līdzdalības rīkiem izmantot, lai konkrētajā laikā un vietā lēmumpieņēmējiem darītu zināmu savu viedokli attiecīgajā jautājumā. Laikaskopā atrodamā informācija ir balstīta portāla saturā. Tā lasītājs, par pamatu ņemot portāla piedāvātos pētījumus un procesu analīzi un izmantojot jaunās multimediālās iespējas, varēs īsteno informētu līdzdalību lēmumpieņemšanas procesos.

Lai veicinātu sabiedrības līdzdalību lēmumu pieņemšanas procesā, arī paši lietotāji var  portālā  veidot  laikaskopus un politiķu dienaskārtībā iepludināt sev svarīgus jautājumus, pulcinot  domubiedrus. 

Portāls politika.lv tiekas ar saviem lasītājiem ne tikai sociālajos tīklos Twitter @politikalv un Facebook, bet arī klātienē, rīkojot sabiedriskās diskusijas par Latvijā un pasaulē nozīmīgiem jautājumiem. 

Politika.lv lasītāju loks ir plašs — mēnesī portālu apmeklē vidēji 30 000 unikālo lietotāju. Portāla auditoriju veido augstskolu mācībspēki, ierēdņi, studenti un aktīvi Latvijas un ārvalstu sabiedrības pārstāvji.  

politika.lv komanda: producente Ilze Straustiņa un web projektu attīstītāja Marta Herca.

Uz portālu politika.lv