2014. gads

22/07/2014

Aicinām pieteikties Think Tank Fund jauno profesionāļu attīstības programmai

Think Tank Fund ir izsludinājis pieteikšanos jauno profesionāļu attīstības programmai sociālo un humanitāro zinātņu absolventiem, kas pēdējo 3 gadu laikā absolvējuši kādu no OECD dalībvalstīs esošajām augstskolām un ieguvuši maģistra vai doktora grādu. Latvijā programmas mērķis ir palīdzēt OECD dalībvalstīs izglītību ieguvušajiem jauniešiem – Latvijas pilsoņiem vai pastāvīgajiem iedzīvotājiem - atgriezties valstī, tāpēc programma nav pieejama Latvijas augstskolu beidzējiem.

PROVIDUS šajā programmā piedāvā iespēju veikt jaunākā politikas pētnieka (junior policy researcher) pienākumus jebkurā no sekojošajām PROVIDUS pētniecības jomām:

  • laba pārvaldība (tai skaitā pretkorupcija, priekšvēlēšanu kampaņu finansējums, pilsoniskā līdzdalība) un iekļaujoša sabiedrība (tai skaitā migrācijas, integrācijas un izglītības politika), īpaši uzrunājot populisma, neiecietības un citādības antagonisma vai valsts nozagšanas problēmas,
  • enerģētikas politikas saikne ar labu pārvaldību un valsts nozagšanas problēmām.

19/06/2014

Aicinām pieteikties Think Tank Fund jauno profesionāļu attīstības programmai

Think Tank Fund ir izsludinājis pieteikšanos jauno profesionāļu attīstības programmai sociālo un humanitāro zinātņu absolventiem, kas pēdējo 3 gadu laikā absolvējuši kādu no OECD dalībvalstīs esošajām augstskolām un ieguvuši maģistra vai doktora grādu.

PROVIDUS šajā programmā piedāvā iespēju veikt jaunākā politikas pētnieka (junior policy researcher) pienākumus jebkurā no sekojošajām PROVIDUS pētniecības jomām:

  • laba pārvaldība, tai skaitā pretkorupcija, priekšvēlēšanu kampaņu finansējums, pilsoniskā līdzdalība,
  • iekļaujoša sabiedrība, tai skaitā migrācijas, integrācijas un izglītības politika,
  • enerģētikas politika.

09/06/2014

Debatēs iedzīvotāji izstrādā priekšlikumus, kā sadzīvot ar imigrāciju

Atvieglot iebraucēju nodarbināšanu noteiktās nozarēs, uzlabot viņu sociālo aizsardzību, kā arī nodrošināt visiem iebraucējiem obligātus integrācijas kursus, uzsākot dzīvošanu Latvijā. Šie ir daži priekšlikumi, kurus nedēļas nogalē izstrādāja Pilsoņu debatēs par imigrāciju. Debatēs Rīgā piedalījās 25 pēc nejaušās atlases principiem ielūgti Latvijas iedzīvotāji.

06/06/2014

Iedzīvotāji diskutēs par imigrācijas radītajiem izaicinājumiem

Rīgā šajā nedēļas nogalē 30 Latvijas iedzīvotāji izstrādās priekšlikumus, kā Latvijai sadzīvot ar imigrāciju. Priekšlikumi būs noderīgi, veidojot Imigrācijas politikas koncepciju, ko Latvijas valdības rīcības plānā paredzēts izdarīt līdz šī gada rudenim. Diskusijas notiks Pilsoņu debatēs par imigrāciju, ko rīko Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS. To mērķis – izstrādāt trīs priekšlikumus, ko darīt nekavējoties, un ko – ilgtermiņā, lai palielinātu Latvijas sabiedrības ieguvumus no imigrācijas.

21/05/2014

Aicinām pieteikties Pilsoņu debatēm par imigrāciju!

Latvija kļuvusi arvien pievilcīgāka ārvalstu – gan Eiropas Savienības, gan citu valstu – pilsoņiem, kuri izvēlas šeit īslaicīgi vai pastāvīgi apmesties uz dzīvi. Turklāt palielinājums novērojums gandrīz visās iebraucēju grupās – vai tie būtu ārzemnieki, kurus ar Latviju saista ģimene, studijas, nodarbinātība, investīcijas vai patvērums.

Kā Latvijai sadzīvot ar imigrāciju un palielināt imigrācijas procesu radītos ieguvumus? Lai meklētu atbildes uz šiem jautājumiem un izstrādātu rīcībpolitikas priekšlikumus, Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS 7.-8.jūnijā Rīgā rīko Pilsoņu debates par imigrāciju. Debašu rezultāti tiks izmantoti, veidojot Imigrācijas politikas koncepciju, ko Latvijas valdības rīcības plānā paredzēts izdarīt līdz šī gada rudenim.

14/05/2014

Eiropas Parlamenta vēlētājiem pieejama anketa “Pielaiko partiju!”

Sākot ar šodienu, katrs Latvijas vēlētājs var salīdzināt savu viedokli par Eiropai nozīmīgiem jautājumiem ar Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātiem. Tas izdarāms, aizpildot anketu portālā PielaikoPartiju.lv. Turklāt pirmo reizi vēlētāji savu viedokli var salīdzināt ne tikai ar Latvijas partijām, bet arī partijām citās Eiropas Savienības valstīs, un anketa ir pielāgota arī vājredzīgiem vēlētājiem.

30/04/2014

Publiskos pētījumu par Latvijas dalības Eiropas Savienībā desmitgadi

Pētījuma dati tiks publiskoti diskusijā 6.maijā plkst. 15:00-18:00 ES mājā – Rīgā, Aspazijas bulvārī 28, 1.stāvā. Diskusijā aicināti piedalīties Eiropas Parlamenta deputāti un kandidāti, Eiropas lietu eksperti, NVO pārstāvji, kā arī citi pilsoniski aktīvi cilvēki. Pasākumā, izmantojot balsošanas ierīces, tiks iegūti dalībnieku viedokļi par 10 jomās notikušajām izmaiņām un to iemesliem, īpaši vērtējot, cik būtiska un kāda bijusi ES dalības ietekme.

30/04/2014

PROVIDUS 2013.gada darbības pārskats

Ar pārskatu var iepazīties šeit.

20/03/2014

Diskusija: Darbs + ģimene. Kuru gan tas satrauc?

Kas ir ģimenēm draudzīgs uzņēmums un kā ideja par to saskan ar uzņēmēju interesēm pelnīt? Vairumam cilvēku darbs ir tikai viens no pienākumiem ikdienas darāmo lietu sarakstā. Kādā mērā darba devējiem vajadzētu palīdzēt savu darbinieku dzīves organizēšanā? 

20/03/2014

Vai vajadzīga jauna Eiropas vienošanās?

Kas Eiropai ir nepieciešams, lai ātrāk dziedētu ekonomiskās krīzes “brūces" un atjaunotu ticību Eiropas integrācijai? Aicinām uz diskusiju 28.martā.

27/02/2014

7.martā aicinām uz neformālu sarunu par Eiropas Savienību

Vai vēlies saturīgi ievadīt piektdienas vakaru? PROVIDUS aicina uz neformālu sarunu  (ar maizītēm, konfektēm un tēju) cilvēkus, kuriem patīk izglītojošas, neformālas diskusijas par svarīgiem jautājumiem. Šoreiz, 7.martā, plkst. 17:00 aicinām uz sarunu par Latvijas desmit gadiem Eiropas Savienībā: kas šajā laikā noticis labs, kas - slikts?

18/02/2014

Rīgas 53.vidusskola attīsta idejas ilgtspējīgai Eiropai

Iniciatīvas “Jaunas Idejas Eiropai” (Young Ideas for Europe) ietvaros Rīgas 53.vidusskolas skolēni no 17.-21.februārim attīstīs jaunas, inovatīvas idejas, lai atbildētu uz Eiropas nākotnes izaicinājumiem enerģētikas jomā. Skolēni projektu nedēļas ietvaros piecas dienas pavadīs, diskutējot par nākotnes enerģijas avotiem.

11/02/2014

Aicinām uz diskusiju „Sievietes un vīrieša loma politikā Latvijā.”

Diskusija notiks Eiropas Savienības mājā (2.stāvs), Rīgā, Aspazijas bulvārī 28, 14.februārī 10:00-12:00. 

07/02/2014

Nevalstiskās organizācijas turpina strādāt, lai Zolitūdes traģēdija netiktu aizmirsta

Lai Zolitūdes traģēdija netiktu aizmirsta, nevalstiskās organizācijas iesniegušas priekšlikumus valdības rīcības plānam, kā arī tuvākajā laikā rīkos apspriešanu par sabiedriskās komisijas izveidošanu.

06/02/2014

Tikai katrs trešais Latvijas iedzīvotājs zina, ka maijā pats vēlēs Eiropas Parlamentu

Lai gan Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiks jau pēc četriem mēnešiem, tikai katrs trešais Latvijas iedzīvotājs zina, ka Eiropas Parlamenta (EP) deputātus ievēl Eiropas Savienības valstu pilsoņi. Tā liecina pētījumu centra SKDS veiktā sabiedriskās domas aptauja, kas veikta pēc Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS pasūtījuma.

29/01/2014

Latvijas intereses Eiropas Savienībā – vai zinām, ko aizstāvēt?

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS šā gada 7.februārī aicina uz konferenci „Latvijas intereses Eiropas Savienībā: vai zinām, ko aizstāvēt?”. Konference notiks Rīgā, viesnīcā „Avalon”, 13. Janvāra ielā 19.

23/01/2014

Satversmes preambulas izstrādes procesā jānodrošina kvalitatīva sabiedrības līdzdalība

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS aicina valdību nodrošināt kvalitatīvu sabiedrības līdzdalību Satversmes preambulas izstrādes procesā, nevis atstāt iedzīvotājiem pasīvu lomu pieņemt valdošās elites izstrādāto tekstu.