Jaunākā informācija providus.lv

22.07.2014 Aicinām pieteikties Think Tank Fund jauno profesionāļu attīstības programmai

Think Tank Fund ir izsludinājis pieteikšanos jauno profesionāļu attīstības programmai sociālo un humanitāro zinātņu absolventiem, kas pēdējo 3 gadu laikā absolvējuši kādu no OECD dalībvalstīs esošajām augstskolām un ieguvuši maģistra vai doktora grādu. Latvijā programmas mērķis ir palīdzēt OECD dalībvalstīs izglītību ieguvušajiem jauniešiem – Latvijas pilsoņiem vai pastāvīgajiem iedzīvotājiem - atgriezties valstī, tāpēc programma nav pieejama Latvijas augstskolu beidzējiem.

PROVIDUS šajā programmā piedāvā iespēju veikt jaunākā politikas pētnieka (junior policy researcher) pienākumus jebkurā no sekojošajām PROVIDUS pētniecības jomām:

  • laba pārvaldība (tai skaitā pretkorupcija, priekšvēlēšanu kampaņu finansējums, pilsoniskā līdzdalība) un iekļaujoša sabiedrība (tai skaitā migrācijas, integrācijas un izglītības politika), īpaši uzrunājot populisma, neiecietības un citādības antagonisma vai valsts nozagšanas problēmas,
  • enerģētikas politikas saikne ar labu pārvaldību un valsts nozagšanas problēmām.

Lasīt vairāk

19.06.2014 Aicinām pieteikties Think Tank Fund jauno profesionāļu attīstības programmai

Think Tank Fund ir izsludinājis pieteikšanos jauno profesionāļu attīstības programmai sociālo un humanitāro zinātņu absolventiem, kas pēdējo 3 gadu laikā absolvējuši kādu no OECD dalībvalstīs esošajām augstskolām un ieguvuši maģistra vai doktora grādu.

PROVIDUS šajā programmā piedāvā iespēju veikt jaunākā politikas pētnieka (junior policy researcher) pienākumus jebkurā no sekojošajām PROVIDUS pētniecības jomām:

  • laba pārvaldība, tai skaitā pretkorupcija, priekšvēlēšanu kampaņu finansējums, pilsoniskā līdzdalība,
  • iekļaujoša sabiedrība, tai skaitā migrācijas, integrācijas un izglītības politika,
  • enerģētikas politika.

Lasīt vairāk

09.06.2014 Debatēs iedzīvotāji izstrādā priekšlikumus, kā sadzīvot ar imigrāciju

Atvieglot iebraucēju nodarbināšanu noteiktās nozarēs, uzlabot viņu sociālo aizsardzību, kā arī nodrošināt visiem iebraucējiem obligātus integrācijas kursus, uzsākot dzīvošanu Latvijā. Šie ir daži priekšlikumi, kurus nedēļas nogalē izstrādāja Pilsoņu debatēs par imigrāciju. Debatēs Rīgā piedalījās 25 pēc nejaušās atlases principiem ielūgti Latvijas iedzīvotāji.

Lasīt vairāk

06.06.2014 Iedzīvotāji diskutēs par imigrācijas radītajiem izaicinājumiem

Rīgā šajā nedēļas nogalē 30 Latvijas iedzīvotāji izstrādās priekšlikumus, kā Latvijai sadzīvot ar imigrāciju. Priekšlikumi būs noderīgi, veidojot Imigrācijas politikas koncepciju, ko Latvijas valdības rīcības plānā paredzēts izdarīt līdz šī gada rudenim. Diskusijas notiks Pilsoņu debatēs par imigrāciju, ko rīko Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS. To mērķis – izstrādāt trīs priekšlikumus, ko darīt nekavējoties, un ko – ilgtermiņā, lai palielinātu Latvijas sabiedrības ieguvumus no imigrācijas.

Lasīt vairāk

21.05.2014 Aicinām pieteikties Pilsoņu debatēm par imigrāciju!

Latvija kļuvusi arvien pievilcīgāka ārvalstu – gan Eiropas Savienības, gan citu valstu – pilsoņiem, kuri izvēlas šeit īslaicīgi vai pastāvīgi apmesties uz dzīvi. Turklāt palielinājums novērojums gandrīz visās iebraucēju grupās – vai tie būtu ārzemnieki, kurus ar Latviju saista ģimene, studijas, nodarbinātība, investīcijas vai patvērums.

Kā Latvijai sadzīvot ar imigrāciju un palielināt imigrācijas procesu radītos ieguvumus? Lai meklētu atbildes uz šiem jautājumiem un izstrādātu rīcībpolitikas priekšlikumus, Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS 7.-8.jūnijā Rīgā rīko Pilsoņu debates par imigrāciju. Debašu rezultāti tiks izmantoti, veidojot Imigrācijas politikas koncepciju, ko Latvijas valdības rīcības plānā paredzēts izdarīt līdz šī gada rudenim.

Lasīt vairāk